logo Pwr

• Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych

Logo Audio Engineering Society Wrocław Student Section

📰 Kim jesteśmy, co robimy 📰

Koło naukowe AES działa na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej. Działania koła obejmują szeroko-pojętą akustykę rozpoczynając od pomiarów akustycznych, przez konstrukcje urządzeń elektroakustycznych do realizacji koncertów i nagrań w studio. Koło jest podzielone na 4 sekcje – realizacji dźwięku, techniczną, hałasów i wibracji oraz multimediów. Koło organizuje cotygodniowe seminaria, gdzie przedstawiane są aktualne postępy w projektach realizowanych przez koło oraz odbywa się prelekcja przygotowana przez jednego z członków koła na temat wybrany przez siebie (dotyczący akustyki). W sekcji realizacji członkowie podejmują się 4 kategorii działalności – realizacji dźwięku na żywo, realizacji oświetlenia na żywo, realizacji dźwięku w studio (realizacja nagrań) oraz organizacji technicznej wydarzeń. Koło dysponuje studiem nagrań oraz komorą akustyczną o kontrolowanym czasie pogłosu oraz do Strefy Kultury Studenckiej z uprzejmości Katedry Akustyki Multimediów i Przetwarzania Sygnałów oraz Działu Studenckiego PWr. Sekcja techniczna opiera swoje działania na projektowaniu i budowie urządzeń elektroakustycznych, takich jak: syntezator modularny, wzmacniacze lampowe, przewody. Sekcja techniczna odpowiada za działanie studio nagrań w budynku C-5. Sekcja Hałasów i Wibracji dokonuje pomiarów akustycznych, takich jak: czas pogłosu, izolacyjność materiału lub poziom ciśnienia akustycznego. Sekcja współpracuje również z kołem „humanizacja środowiska miejskiego” w celu zaprojektowania i skonstruowania Strefy Ciszy na Politechnice Wrocławskiej do użytku przez studentów. Sekcja multimedialna odpowiada za relację wideo oraz fotograficzną z wydarzeń obsługiwanych przez koło. Poza tym sekcja zajmuje się nagraniem i montażem filmów publikowanym przez koło. Studenci dołączając do koła mogą działać w wielu sekcjach i w wielu projektach rozwijając wszystkie umiejętności jakie chcą. W naszym kole nie ma egzaminów wstępnych ani różnych barier stawianych studentom, każdy kto jest chętny działać w kole i rozwijać się jest mile widziany; jedynym czynnikiem jest zaangażowanie i chęć rozwoju i nabycia wiedzy. Koło regularnie organizuje warsztaty i szkolenia dla członków z różnych dziedzin, które obejmuje koło, m. in. Mikrofonowanie gitary akustycznej, obsługa cyfrowych stacji roboczych, miks w 5.1, pomiar izolacyjności, pomiar czasu pogłosu, lutowanie od zera, realizacja oświetlenia, obsługa konsolety cyfrowej live. Poza działalnością techniczną koło również zajmuje się działalnością badawczą, nasi studenci badają m. in. aktywne usuwanie czumu, izolacyjność zatyczek czy nowatorskie konstrukcje przetworników, a swoje wyniki mogą prezentować na konferencjach i konwencjach międzynarodowych. Koło regularnie bierze udział w światowych konwencjach AES, ostatnią odwiedziliśmy w 2023 roku w Helsinkach na Aalto University. Koło dzięki swojej renomie jako jedyne ma pełne możliwości i umiejętności obsługi sprzętu w Strefie Kultury Studenckiej, co przekłada się na wyłączność koła na organizację znaczących koncertów i wydarzeń w SKS-ie. Najważniejsze wydarzenia obsługiwane technicznie przez koło: Dni Aktywności Studenckiej, Juwenalia, Targi Pracy, Śniadanie z Rektorem, Koncert Zimowy na Jazzowo, Spotkanie z Prorektorem ds. Studenckich, Kulturalia. Koło zajmuje się również profesjonalną realizacją nagrań zespołów w studio nagrań w budynku C-5 i w Komorze Akustycznej przy budynku C-16. W ostatnim czasie w komorze realizowaliśmy nagrania zespołu jazzowego, rockowego oraz zespołu śpiewaczego. W studio nagraliśmy coroczną kolędę, którą możecie znaleźć na naszym kanale YouTube. Podczas wszystkich z tych wydarzeń każdy członek koła, nawet najświeższy może brać udział w organizacji i pomagać obsługiwać technicznie dźwięk, światła lub multimedia. Wraz z postępem wiedzy członka i jego umiejętności jest on dopuszczany do większej ilości sprzętu i samemu organizować warsztaty czy obsługiwać wydarzenia.

🔥 Zdobywane umiejętności i wyzwania członków zespołu! 🔥

Członkowie mogą rozwijać jednocześnie swoje umiejętności twarde i miękkie. Koło organizuje cotygodniowe seminarium, gdzie każdy z członków koła może (i jest zachęcany) do prelegowania na wybrany przez siebie temat (związany z akustyką). Poza tym koło nieustannie organizuje lub bierze udział w organizacji wydarzeń na uczelni, jak targi pracy, DAS, śniadanie z rektorem, koncerty w SKS. Poza tym koło prowadzi regularnie wewnętrzne szkolenia i warsztaty, m. in. z miksu, mikrofonowania, pomiarów czasu pogłosu czy obsługi profesjonalnych urządzeń. Zapewniając członkom rozwój na każdym możliwym froncie.

✨ Wyróżniamy się tym, że... ✨

Wyróżniamy się tym, że popieramy aktywność studencką, aby działać w kole musisz być głodny/-a wiedzym niekoniecznie musisz tą wiedzę posiadać w tym momencie. Misją koła jest przede wszystkim edukacja i rozwój studentów. To właśnie u nas możesz nauczyć się realizacji nagrań, koncertów, światła i pomiarów, nie będąc "specem". Mamy do dyspozycji wyjątkowy, profesjonalny i bardzo cenny sprzęt, na którym możemy siebie i Was szkolić!

🏆 Największe sukcesy uczelnianej organizacji studenckiej! 🏆

Cykliczna obsługa techniczna Akademickich Targów Pracy i Dni Aktywności Studenckiej; Płyta zespołu "Jedliniok" realizowana w i przez studentów PWr; Niezliczone wydarzenia w SKS obsłużone przez członków koła AES; wyjazdy na konferencje; realizacja pierwszych nagrań zespołów w Węgielku przy budynku C-16.

🌟 Czym się interesujemy? 🌟

Akustyka, Elektronika, Nagrania w studio, Realizacja koncertów, Realizacja Świateł, Technika

🌄 Galeria 🌄

logo Politechniki Wrocławskiejlogo Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiejlogo Działu Studenckiego